Sveikata
Sakoma, kad piktžolės yra piktos prieš mūsų ligas. Jos stiprios ir veiklios. Galime šiuo metu jų prisirinkti, ir kiek nesugebame dabar suvalgyti, ar prisidžiovinti vėlesniam laikui. Labai patogu susimalti ir visus metus, išskyrus žiemą, vartoti po šaukštelį kasdien žaliosios masės. Kodėl išskyrus žiemą? Todėl, kad žalumynus natūralu ir sveika vartoti sezoniškai, kai jie auga gamtoje.
Neįtikėtina, kad tokios naudingos žolelės, o tapo taip retai vartojamos... Tad rinkite, vartokite, džiaukitės ir būkite sveiki!
Kuo naudingos piktos žolės?
Dabar baiginėjasi pavasarinių garšvos (lot. Aegopodium podagraria) lapelių rinkimo laikas, prasideda kitų gerųjų chlorofilo kaupėjų – dilgėlės (Urtica dioica) ir kiaulpienės (Taraxacum officinale) lapelių rinkimas. Nepaprasti ankstyvieji lapeliai – juose naudingų medžiagų net iki 7 kartų daugiau negu vėlyvesniuose, vasaros lapuose. Beje, chlorofilas yra tamsiai žalios spalvos, tad jo gauti pakankamai galime tik iš tokios pat spavos augalų. Taip, salotos minkštesnės, bet ir chlorofilo jose mažai.
Šių trijų žolelių mišinys yra labai naudingas ilgose kelionėse. Jis palaiko sveikatą, ir patogus vartoti – tiesiog džiovintų ir maltų kiaulpienių, dilgėlių ir garšvų arbatinį šaukštelį užgerti vandeniu, ir tiek. Arba galima daryti sudėtingesnius receptus, tokius kaip šių pavasarinių augalų užtepėlė (receptą rasite mūsų receptų skyriuje).